Posilování odolnosti (resilience) a meditace zaměřená na řešení

Zveme vás na kurz, ve kterém se seznámíte s  meditačními postupy zaměřenými na řešení,  které lze praktikovat pro posilování schopnosti zvládat náročné a stresující situace, zotavovat se z obtížných životních období, obnovovat své vnitřní zdroje a být podporou pro sebe i pro druhé. 

Kurz bude zaměřen velmi prakticky a bude se skládat především z doprovázených a tichých meditací různého typu, prožitkových cvičení a krátkých úvodních přednášek. Prostor bude i pro individuální rozhovory s lektory či meditaci v přírodě.

Pro koho je kurz určen

Pro pomáhající odborníky (klinické psychology, psychology ve zdravotnictví, psychoterapeuty, poradce, sociální pracovníky, pedagogy, supervizory, kouče,,..), ale i pro širokou veřejnost. Odborníci v pomáhajících profesích si jej mohou započítat do sebezkušenostní části výcviku v meditačních technikách zaměřených na řešení (více informací v sekci “Akreditace a certifikace” – “Meditace zaměřená na řešení“).

Vybraná témata

  • Uvedení do meditace
  • Doprovázené meditace zaměřené na posilování schopnosti zvládat náročné a stresující situace, meditace v přírodě.
  • Prostor pro sdílení vlastní zkušenosti a pro osobní rozhovory s lektory

Akreditace

MPSV ČR (pod názvem: “Meditace zaměřená na řešení v kontextu sociální práce: sebezkušenost”)

Termín konání

 8. – 10. dubna 2024 (začátek první den společným obědem, zakončení třetí den v odpoledních hodinách).

Cena

5 900 Kč.  Při přihlášení do 31. ledna 2024 nebo při přihlášení dvou a více účastníků z jedné organizace sleva 10 % .
V ceně není zahrnuto ubytování a strava.

Lektorský tým

Lektor, na řešení orientovaný psychoterapeut, hypnoterapeut a supervizor, certifikovaný Reteaming kouč a trenér, certifikovaný Kids’ Skills kouč a trenér

Lektor, psycholog, na řešení orientovaný psychoterapeut, hypnoterapeut a supervizor, certifikovaný Reteaming kouč a trenér, certifikovaný Kids’ Skills kouč a trenér

Místo konání

Kolínský klášter – centrum spirituality a duchovních cvičení, Kutnohorská 26, Kolín

Co se naučíte:

Kurz je zaměřený na posilování schopnosti zvládat náročné a stresující situace a na zotavování se z obtížných životních období. Účastníci se naučí obnovovat své vlastní vnitřní zdroje a být podporou pro sebe i pro druhé.

Těžištěm kurzu budou praktická cvičení: různé doprovázené i tiché meditace, meditace v přírodě, meditace při práci apod.

Bude rovněž prostor pro sdílení zkušenost a individuální rozhovory, účastníci rovněž získají podněty pro vlastní meditační praxi.

Témata:

  • Uvedení do meditace
  • Doprovázené meditace zaměřené na posilování odolnosti (resilience) a obnovu svých vnitřnch zdrojů
  • Meditace v přírodě, meditativní chůze a meditativní práce
  • Sdílení vlastní zkušenosti účastníků
  • Prostor pro osobní rozhovory s lektory


Místo konání:

Kolínský klášter – centrum spirituality a duchovních cvičení, Kutnohorská 26, Kolín (https://www.kolinskyklaster.org/galerie).

Ubytování a strava:

Ubytování a srava nejsou součástí kurzovného, účastníci jej hradí přímo Kolínskému Klášteru.

Cena ubytování je 800 - 1300 Kč za den v závislosti na typu zvoleného pokoje (jednolůžkové až třílůžkové). Cena je včetně DPH a plné penze (snídaně, oběd, večeře, svačiny a teplé nápoje).

Na workshop je možné se průběžně přihlašovat.